-Marika Käggo


ProVida juht
Paari- ja pereterapeut

Alates 2012. aastast juhin nõustamis-ja rehabilitatsioonikeskust ProVida Kliinik OÜ ning võtan vastu inimesi pereterapeudina. Olen psühholoogina töötanud 17 aastat, millest viimased 8 aastat nõustan peamiselt paare, lapsevanemaid ja peresid. Praktilise töökogemuse olen saanud vanglas, koolis, rehabilitatsioonisüsteemis ja erapraksises. Lisaks pereterapeudile ja koolitajale oman ka superviisori/coachi pädevust.

Koolitan viimased 8 aastat lapsevanemaid  vanemlusprogramm „Imelised aastad“ raames ja alates 2016. aastast viin läbi tööalast nõustamist ehk supervisioone. Olen aastate jooksul palju õppinud, mis on andnud paindlikkuse kasutada töös erinevaid terapeutilisi lähenemisi (nt Avatud Dialoog, süsteemne lähenemine, lahenduskeskne lühiteraapia, loovteraapia, EFT (tunnetekeskne paariteraapia), Imago dialoog, skeemiteraapia vm.). Hetkel läbin konstellatsiooni põhiväljaõpet.

Pereteraapia juurde jõudsin 2012. aastal esmalt  läbi töö, kuid veel tundsin vajadust nii isikliku arengu kui ka huvi enda peres toimuva vastu. Minus tekkis soov leida oma pereprobleemidele vastuseid. Millistel põhjustel käitumismustrid käivad põlvest põlve ja korduvad samad probleemid? Kuidas on juhtunud nii, et meie peres pole mehed juba mitmeid generatsioone olulised ja tarvitavad liialt alkoholi? Mida mina saan muuta, et minu enda suhe abikaasaga oleks erinev minu vanemate omast? Kuidas saame meie mehega kasvatada poega ja tütart nii, et minu liigne armastus nende vastu ei põhjustaks ülehoolitsemist? Kuidas olla üks hästi funktsioneeriv perekond? Jne. Minu soov on näha ja näidata peret kui ühtset süsteemi, kus kõik pereliikmed mängivad olulist rolli ja mõjutavad üksteist. Peale pideva enda teadmiste arendamise ja rakendamise on minu jaoks elus oluline leida tasakaal töö, pere ja vaba aja vahel. Väärtustan koosolemise aega abikaasa, laste ja sõpradega. Samuti ei ütle ära põnevast raamatust, kaasahaaravast filmist ja vahel ka lihtsalt niisama olemisest või logelemisest.